sadjad
24 دی 1401 - 11:34

کاهش تعداد مراجعه کنندگان اهدای خون در کرمانشاه

کرمانشاه- مدیرکل انتقال خون کرمانشاه با اشاره قرار گرفتن در فصل سرد سال از کاهش تعداد مراجعه کنندگان اهدای خون در کرمانشاه خبر داد.

مریم میرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: با توجه به اینکه در فصل سرد سال قرار گرفته‌ایم و چند روز اخیر شاهد بارش برف و باران در استان بوده‌ایم تعداد مراجعه کنندگان اهدا خون در کرمانشاه کاهش داشته است و این نگرانی وجود دارد که با کاهش ذخایر خون در استان مواجه شویم.

وی با اشاره به اجرای طرح سراسری «چتر سرخ زندگی» برای اهدای خون، افزود: اهدا کنندگان خون با شرکت در این طرح از ابتدای دی ماه تا پایان فصل زمستان نسبت به اهدای خون اقدام کنند.

مدیرکل سازمان انتقال خون کرمانشاه تصریح کرد: بانوان سهم ۵.۵ درصدی در اهدای خون دارند و ۹۴.۵ درصد مردان در استان کرمانشاه در اهدای خون مشارکت دارند.

میرزاده با اشاره بر نیاز به استمرار اهدا خون خصوصاً برای بیماران خاص از جمله تالاسمی، هموفیلی، سرطانی و دیالیزی تاکید کرد: اهداکنندگان خون بیماران نیازمند به فرآورده‌های خونی را در فصل سرد سال فراموش نکنند.

وی خاطر نشان کرد: مرکز انتقال خون شهر کرمانشاه واقع در خیابان بنت الهدی مقابل فرمانداری روزانه از ساعت هشت صبح تا ۱۹ و در روزهای تعطیل از ۸:۳۰ تا ۱۳:۳۰ و همچنین در مرکز اهدای خون جنب بیمارستان معتضدی در ایام غیر تعطیل طی روزهای شنبه تا سه شنبه از ساعت هشت صبح تا ۱۳ انجام می‌شود و خونگیری در شهرستان‌ها به صورت سیار انجام می‌شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 975829