sadjad
08 دی 1401 - 14:00

عزت و عظمت امروز کشور مرهون خون شهدا است

کرمانشاه- امام جمعه کرمانشاه با اشاره به حضور گسترده مردم در تشییع پیکر هفت شهید گمنام در کرمانشاه، گفت: عزت و عظمت امروز کشور مرهون خون شهدا است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله مصطفی علما ظهر پنجشنبه در مراسم تشییع و تدفین پیکر شهید گمنام در یگان امنیت امام علی (ع) اظهار کرد: شهدا حقیقت‌های روشن جامعه هستند.

وی با بیان اینکه شهدا در راه خداوند جهاد کرده‌اند، افزود: خداوند از شهیدان پذیرایی می‌کند زیرا جزای شهدا نزد خداوند متعال است.

امام جمعه کرمانشاه تصریح کرد: تمام تلاش ما این است که یک قدم به خدا نزدیک شویم زیرا تمام عبادات ما در مقابل عظمت شهدا هیچ است.

علما بیان کرد: در تمام مراحل انقلاب شهدا به کشور عظمت دادند و عزت بخشیدند و عزت و عظمت امروز کشور مرهون شهدا است.

وی عنوان کرد: مقام معظم رهبری با عالی‌ترین تعابیر از شهدا یاد کنند زیرا شهدا به عالی‌ترین شکل ممکن در مقابل خدا تسلیم هستند.

امام جمعه کرمانشاه اضافه کرد: شهدا همواره فضای کشور را عوض می‌کنند و امروز عطر حضور شهدا باعث تلطیف فضای اجتماعی و سیاسی کشور می‌شود.

وی با اشاره به فرا رسیدن سومین سالگرد شهید سلیمانی و قیام ۹ دی، گفت: حضور باشکوه مردم در تشییع پیکر شهید سلیمانی نشان از ارادت مردم به سردار دل‌ها و شهدا بود و مردم کرمانشاه نیز در ۹ دی خوش درخشیدند و بصیرت خود را به نمایش گذاشتند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 942089